Cutremure stiri: 502

Alexandru Epureanu, dezamăgit după meciul din Liga Europei

21 mar. 2014,, 13:05   Sport
4516 0
Echipa căpitanului naţionalei Moldovei, Alexandru Epureanu, a fost eliminată din Liga Europei şi nu va juca în sferturile de finală. „Anji” Mahacikala, la care evoluează moldoveanul, a remizat aseară scor 0:0 cu AZ Alkmaar. În tur echipa din Daghestan a pierdut cu 0:1. După meci, căpitanul echipei „Anji”, Alexandru Epureanu, s-a arătat nemulțumit de rezultatul obținut.

,,Calitatea proastă a gazonului nu ne-a permis să arătăm adversarului jocul nostru. Ne era greu să combinăm, să jucăm pe jos. După pauză, am hotărît să schimbăm puțin tactica. Am încercat să-l angajăm cu pase lungi pe Alexandru Buharov. Cu părere de rău, nu ne-a reuşit așa cum ne-am dorit. În a doua repriză am avut puține incursiuni la poarta adversarului”, a menționat Epureanu.