Transnistria stiri: 1461

Sfîntul Gheorghe a pierdut meciul cu Partizan Belgrad

18 sep. 2020,, 16:45   Sport
1986 0

Partizan Belgrad a avut nevoie de prelungiri pentru a învinge Sfîntul Gheorghe în turul doi preliminar al Ligii Europa.

Singurul gol al partidei, care s-a disputat la Chișinău, a fost marcat din penalty de fostul jucător al lui CSKA Moscova, Bibras Natcho, în minutul 104, transmite IPN.

Antrenorul Serghei Cebotari a folosit următorii jucători: Calancea, Ojog, Novicov (Stepanenko 91), Smirnov, Svinarenco, Sagna, Plămădeală, Slivca, Mochuleak (Ghecev 86), Mandrîncenco, Volkov (Istrati 57). În runda a treia preliminară, Partizan va juca cu Charleroi.

Tot aseară, atacantul moldovean Ion Nicolaescu a reușit o dublă de senzație în Liga Europei. Slovacii de la DAC Dunajska Streda s-au calificat după 5-3 cu Jablonec, Nicolaescu reușind două goluri pentru gazde. Intrat pe teren în minutul 78, atacantul de 22 de ani a dus meciul în prelungiri în minutul 85 și a marcat pentru 4-3 în minutul 96, cu un șut superb din interiorul careului.