Cutremure stiri: 503

Wolverhampton și Tottenham au scos un rezultat identic

28 dec. 2020,, 08:12   Sport
3948 0

Etapa 15 din Premier League s-a încheiat cu două meciuri tari. Liverpool a remizat cu West Brom, scor 1-1, în timp ce Wolverhampton și Tottenham au scos un rezultat identic.

Wolverhampton și Tottenham au remizat pe „Molineux”, scor 1-1. Oaspeții au început meciul cum nu se putea mai bine. Ndombele a deschis scorul în primul minut cu un șut din afara careului care l-a păcălit pe Rui Patricio, portarul gazdelor. Echipa lui Mourinho s-a aflat în avantaj timp de 85 de minute, reușind să profite de lipsa colților în atacul celor de la Wolves.

În absența vedetei Raul Jimenez, trupa lui Nuno Espirito Santo a ratat câteva șanse bune. Autorul egalării a fost fundașul central Saiss, care a reluat cu capul mingea centrată de Pedro Neto în minutul 86.

Fabio Silva a avut golul victoriei în gheată, dar a trimis slab către poarta lui Tottenham în minutele de prelungire, astfel că scorul final a fost 1-1. Tottenham a urcat pe 5, cu 26 de puncte, iar Wolves a urcat pe 11, având 21 de puncte.