Cutremure stiri: 502

Atletico Madrid şi Bayern Munchen, calificate în cvartetul Ligii Campionilor (VIDEO)

10 apr. 2014,, 13:10   Sport
4515 0
FC Barcelona a ratat calificarea în semifinalele Ligii Campionilor. După ce a remizat acasă cu 1-1, catalanii au pierdut cu 0-1 pe terenul lui Atletico Madrid. Koke a marcat singurul gol în minutul 5.

Madrilenii au avut trei bare pe parcursul meciului şi alte ocazii mari de a majora scorul. În cele din urmă, Atletico a demonstrat mult pragmatism în apărare şi a terminat victorios duelul cu Barcelona.

În cealaltă semifinală – Bayern vs Manchester – partida a fost una de uzură pînă la mijlocul reprizei a doua. Evra a deschis scorul pentru englezi după care a urmat asaltul nemţilor. Peste două minute Mandzukici, după care Muller şi Roben, au periclitat poarta adversă. Bayern învinge cu 3-1 şi îşi confirmă statutul de mare favorită pentru cîştigarea titlului.

Astfel în semifinale au ajuns Chelsea, Real Madrid, Atletico şi Bayern. Tragerea la sorţi va avea loc vineri.