Cutremure stiri: 504

„Tricolorii”, tot mai aproape de promovare

10 oct. 22:21   Sport
3 ore in urma 689 0

Echipa națională de fotbal a Republicii Moldova a repurtat a doua victorie în Liga Națiunilor UEFA.

Într-un meci din grupa a 2-a a Ligii D disputat pe stadionul Zimbru, discipolii lui Sergiu Cleșcenco au învins cu 2:0 reprezentativa Andorrei, transmite radiomoldova.

"Tricolorii" au deschis scorul în minutul 31 în urma unui contraatac. Mihail Caimacov i-a trimis excelent lui Artur Ioniță care a marcat cu un șut la colțul lung.

În repriza secundă, echipa Republicii Moldova a jucat defensiv, însă a marcat al doilea gol în minutele adiționale. Maxim Cojocaru a profitat de viteza superioară, l-a depășit pe Max Llovera și a înscris cu o evoluție plasată.

Discipolii lui Sergiu Cleșcenco vor juca următorul meci din grupa a 2-a a Ligii D în data de 13 octombrie. "Tricolorilor" vor evolua în deplasare cu Malta. Partida va începe de la ora 19 .